edgarask@inbox.lt edgarask@inbox.lt
Edgaro K svetainė

Ko nemoku, tą išmoksiu...

inžinierius elektronikas, programuotojas, automatikas, trasuoju PCB, dirbau automotive įmonėje. Labai patinka mikrokontroleriai, elektronika ir darbas su jais.
DARBO ĮGŪDŽIAI

Visoje savo darbinėje veikloje dirbau kūrybinį inžinerinį darbą mechanikos, elektronikos, programavimo, procesų valdymo srityse. Man patinka skirtingi mokslai, mokslų sandūros. Stengiuosi visada mokytis, domėtis naujovėmis, mokslo pasiekimais. Man norisi kad darbai būtų funkciškai išbaigti, patogūs tiems, kurie jais naudosis. Darbinėje veikloje teko ne kartą išsiaiškinti naujus darbo metodus, programavimo kalbas, ar naujus programinius paketus. Turiu geltona LEAN diržą.

Projektai daryti: 'Littelfuse', 'ACCEL Elektronika', 'Kauno stiklas', 'Kauno Šilas', 'Panevėžio stiklas', 'Šilutės Rambynas', 'Mantinga', 'Pakma', 'Freda', 'Narbuto baldai', 'Ryterna', 'Snaigė', 'Filter', 'Gerovė' ir kitose imonėse.

'C', 'C#'
Rašau programas mikrokontroleriams: STM32F, ATmega (AVR),'FreeScale' HCS08, IPC2U (I7188), MSC51. Paketai: 'CooCox', 'AVR Studio', 'CodeWarior', 'Borland C'
'Pascal',
'Delphi', 'Lazarus'
Rašau programas PC visokių tipų: vizualizavimo ( SCADA su judanciais elementais ), duomenų apdorojimo, sąsajomis RS485/RS232, TCP/IP, LPT, ProfiNet; SQL duomenų bazėms ( Serveriai 'Firebird', 'MySQL', 'MariaDB')
'Assembler'
Rašiau programas 'AVR', 'Mikrochip', 'MSC51' ir kitokiems mikrokontroleriams....
'IL', 'ST', 'KOP',
'FBD', 'SFC'
Programuoju PLC programavimo kalbomis valdiklius: 'Siemens', 'DELTA', 'Mitsubischi', 'SAIA' ir kitiems procesų valdikliams. Paketai: 'STEP7', 'MicroWIN', 'TIAPortal', 'PG5', 'WplSoft', 'ISPSoft' ir kiti
'FireBird', 'MariaDB'
Duomenų bazėms naudojamos procesų duomenims saugoti. Duomenys pateikiami per web arba specialiai pateikimui ir padorojimui skirtomis mano paašytomis programomis.
'PHP', 'NodeRed'...
web kalbos naudojamos duomenų pateikimui, filtravimui, apdorojimui
PCB kūrimas
Kuriu elektronines schemas, schemas sutrasuoju ir PCB paruošiu gamybai. Pagamintas suderinu, užprogramuoju. Dirbu su 'Altium Designer'. Teko dirbti su 'OrCAD', 'PCAD' paketais.

TECHNOLOGIJOS

Esu susipažines su elektroninių daviklių gamybos, PCB kūrimo ir gamybos, stiklo lydymo, medžio apdirbimo, pieno produktų gamybos, produktų pakavimo, šiltinimo medžiagų gamybos ir kitais technologiniais procesais.

Teko rašyti 'LIN', 'ModBus', 'KNX' ( protingo namo ), specializuotus ASCII ir binarinius protokolų draiverius mikrokontroleriams ir PC. Naudota įranga su 'SBus', 'ProfiBus', 'ProfiNet', 'TCP/IP', 'HART' ir kitais protokolais

Dirbu su pneumatikos, hidraulikos elementais.

Dirbu su 'RFID' 125kHz kortelėmis, jų skaitymo įranga, 'BarCod' skaitytuvais, printeriais ir t.t.

Plačiau aprašyta Atlikti darbai